Technologia cięcia laserem

Cięcie laserowe stali jest obecnie najdokładniejszą metodę cięcia z dostępnych na rynku. Uzyskiwane jest to dzięki bardzo precyzyjnemu skupieniu dużej energii w wiązce lasera, na powierzchni poniżej 0,5 mm. Skupiona w wiązce lesera energia trafiając na materiał cięty, roztapia go, a dostarczony poprzez dysze tnącą gaz, wydmuchuje roztopiony metal ze strefy cięcia.  
Dzięki dużej energii skupionej na małej przestrzeni uzyskujemy olbrzymie prędkości ciecia, a tym samym niewielkie nagrzewanie materiału obrabianego i co za tym idzie - niewielkie przebarwienia. Ponadto laserowe cięcie blach to także cięcie bez zadziorów i jednocześnie z idealnie prostopadłą krawędzią cięcia. Wiązką lasera możemy ciąć stal o grubości do 25 mm, a stal nierdzewną do 20 mm.
Niezwykle precyzyjna technologia laserowa generuje wiązkę tnącą materiał o średnicy promienia poniżej 0,5 mm. Umożliwia to wycinanie bardzo precyzyjnych elementów w każdym metalu. Precyzje cięcia zapewnia maszyna CNC z głowicą tnącą poruszająca się z dokładnością nawet do 0,01 mm.
Aby cięcie było możliwe, roztopiony przez laser materiał musi być stale usuwany ze strefy cięcia. Służą do tego gazy tnące. Najczęściej wykorzystuje się tlen do cięcia stali węglowej oraz azot do stali nierdzewnej. Dobór gazu zależy od uwarunkowań technologicznych stawianych wycinanym detalom oraz ograniczeń technologii cięcia.
Ciecie laserem dzięki nowoczesnym rezonatorom i bardzo małemu skupieniu energii promienia daje rewelacyjne efekty cięcia przy bardzo małych kosztach. Lasery światłowodowe (Fider) pozwalają ponadto na bardzo szybki proces cięcia (szczególnie cienkich) blach. Wszystkie te cechy sprawiają że laserowe cięcie jest obecnie najtańszą, najszybszą i najlepszą metodą cięcia blach.

Jakość

W obecnych czasach nie ma techniki cięcia blachy która była by szybsza i dokładniejsza niż  laserowe cięcie. Jak w każdej technologii obróbki metali , jakość zależy nie tylko od wiedzy i dobrych chęci wykonawcy, ale w głównej mierze od sprzętu i technologii. Największą powtarzalność i dokładność kształtów gwarantują tylko najlepsze maszyny renomowanych producentów. Jakość oferowanych przez nas usług to nie tylko mark maszynowy, ale również doświadczona i wykwalifikowana kadra fachowców wspierana najnowszym oprogramowaniem. Świadczymy usługi ciecia blach zarówno w zamówieniach jednostkowych jaki seryjnych na dużą skalę. Od ponad 25 lat zajmujemy się obróbką metalu, oraz produkcją maszyn. Na przestrzeni lat stworzyliśmy własne centrum obróbki blach gdzie świadczymy usługi takie jak: laserowe cięcie blach, laserowe cięcie profili i rur, wykrawanie blach oraz zaginanie blach. Ponadto oferujemy zrobotyzowane spawanie oraz wiercenie w metalu. Cały nasz park maszynowy do obróbki blach to maszyny renomowanych producentów jak Trumpf, Kuka, Fronius, przy średnim wieku tych maszyn nie przekraczającym 2 lat.
Oferujemy laserowe cięcie blach w każdym rodzaju materiału. Jeżeli nie jest możliwa obróbka laserowa, to możemy materiał wykroić również na wykrawarce.
Zachęcamy również składanie zapytań na kompleksową usługę cięcia i zaginania blachy.