LASEROWE CIĘCIE PROFILI

nieograniczone możliwości, najwyższa dokładność i szybkość obróbki, powtarzalność, jakość

Dlaczego cięcie rur laserem?

Technologia laserowe cięcie profili i rur, to bezkonkurencyjna metoda obróbki. Nigdy dotąd wycinanie otworów o dowolnym kształcie w zamkniętych profilach nie było tak proste, dokładne i szybkie. 
Szybkość - żadna inna metoda nie pozwala na tak szybki i dokładne cięcie rur i profili stalowych, nierdzewnych czy aluminiowych.
Dowolność kształtów - tylko laserem bez żadnego dodatkowego oprzyrządowania, można wyciąć dowolny kształt, w dowolnym miejscu profilu
Dokładność i powtarzalność - laser światłowodowy TruLaser Tube marki Trumpf, gwarantuje 100% powtarzalności detali bez względu na ich skomplikowanie
Cena - nowoczesny laser światłowodowy, wykona wszystkie operacje cięcia i otworowania, szybciej a zarazem taniej niż kilka osobnych maszyn i operatorów.
Redukuj koszty  - po co ciąć, trasować, wiercić, frezować - zleć to nam na laserowe cięcie profili i rur, a przekonasz się jakie to opłacalne.

Technologia

Laserowe cięcie rur, profili i kształtowników to nadal stosunkowo mało powszechna metoda obróbki tych materiałów. Laserowe urządzenia tnące charakteryzują się przede wszystkim niezwykłą precyzją i szybkością. Jakość ta jest uzyskiwana dzięki bardzo precyzyjnemu skupieniu dużej energii w wiązce lasera, na powierzchni poniżej 0,5 mm. Skupiona w wiązce lesera energia trafiając na materiał cięty, roztapia go. Natomiast dostarczony poprzez dysze gaz, wydmuchuje roztopiony metal ze strefy cięcia.  
Skupienie dużej energii w bardzo małym puncie to główna zaleta techniki laserowej. Pozwala to na niewielkie nagrzewanie materiału obrabianego i co za tym idzie - niewielkie przebarwienia. Dodatkową zaletą skupienia energii jest uzyskiwanie bardzo dużych prędkości cięcia. Ponadto laserowe cięcie to obróbka bez zadziorów i jednocześnie z idealnie prostopadłą krawędzią cięcia. 
Precyzja technologii laserowej we współpracy z odpowiednią optyką, generuje wiązkę tnącą materiał o średnicy promienia poniżej 0,5 mm. Pozwala to wycinanie bardzo precyzyjnych kształtów w każdym rodzaju profilu metalowego. Dokładne cięcie rur i profili to również zasługa mechaniki maszyny CNC. Nowoczesne maszyny renomowanych producentów poruszają głowicą tnącą z dokładnością nawet do 0,01 mm. 
W procesie cięcia, do usuwania roztopionego metalu używane są odpowiednie gazy tnące. Najczęściej jest to tlen lub azot. 
Laserowe cięcie profili i rur to możliwości jakich nie daje żadna inna technika cięcia czy perforowania rur i kształtowników.

Jakość

Wycinanie, perforowanie, okrawanie, wykonywanie wpustów czy połączeń łamanych w kształtownikach nigdy jeszcze nie było tak proste. Jakość, szybkość i precyzja laserowej maszyny do obróbki rur daje niezwykle szerokie pole popisu dla projektantów.
Precyzja leserów Fiber pozwala na szybkie i dokładne wycinanie w profilach niewielkich otworów o dowolnym kształcie. Jest to szczególnie widoczne przy obróbce właśnie rur i profili gdzie ścianki są raczej cienkie. Tu właśnie szybkość lasera jest bezkonkurencyjna w stosunku do innych technik otworowania. Przy tym dla maszyny takiej nie stanowi problemu zamknięty profil czy rura gdzie konieczne jest wycięcie otworu o dziwnym kształcie. Szybkość maszyny CNC i poruszanej przez nią głowicy tnącej idzie w parze z dokładnością. Dokładność pozycjonowania zaprogramowanych wycięć dochodzi do 0,2 mm. 
Dostarczane przez producenta zaawansowane oprogramowanie Programin TUbe, do projektowania elementów rurowych, w znacznym stopniu ogranicza zużycie materiału. Ponadto daje możliwość łatwego programowania konstrukcji z detali "łamanych" jak również "przenikających" się rur. Pozawala to na bardzo precyzyjne dopasowanie do siebie rur ustawionych pod dowolnym kątem. Pełna automatyzacja maszyn TruLaser Tebe umożliwia szybką i precyzyjną produkcję detali z odbiorem gotowych elementów o długości do 450cm. 
Jesteśmy otwarci na realizację wielkoseryjnych zleceń jak i zamówień w małych ilościach. Technologia w połączeniu z oprogramowaniem i doświadczoną kadrą umożliwia wykonanie nawet jednostkowych skomplikowanych detali rurowych.